Twój numer został wysłany, prosimy oczekiwać na kontakt.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Zwykle oddzwaniamy w ciągu 5 minut.

733 071 806
biuro@bateryjnie.pl
Bateryjnie - Zestawy do rowerów elektrycznych - Zduńska wola
Twój koszyk: 0,00zł

Jaki silnik do roweru? Tylny , przedni a może centralny?

Silnik w tylnym kole – mocne rozwiązanie

Silnik zamontowany w tylnym kole niewątpliwie jest najlepszym rozwiązaniem dla osób które chcą mieć rower z dobrą przyczepnością, mocny, zrywny i najmniej awaryjny. Silniki montowane w tylnej piaście ponadto przenoszą moc bezpośrednio na koło nie obciążając po drodze żadnych elementów naszego roweru. Ciężar silnika ok 5-6 kg powoduje dociążenie tylnego koła a bateria z reguły montowana na ramie dociąża środek naszego pojazdu. Zestaw napędowy na tylne koło powoduje że e-bike jest bardzo stabilny, nie ma uczucia podsterowności a jedynie daje uczycie magicznej mocy na tylnym kole. Napęd ten pozwala nam rozpędzić maszynę do prędkości do 55 km/h co pozwala rozwijać skrzydła na niepublicznych drogach. Zestaw ponadto z reguły nie posiada przekładni i jest wyposażony w układ hamowania silnikiem co jest bardzo pomocne podczas jazdy z dużymi prędkościami. Hamowanie rekuperacyjne ( z odzyskiem) działa jak ABS w samochodzie i nie blokuje koła.
W połączeniu z baterią o dużej pojemności pozwala nam przejechać nawet 80 -100 km.

Silnik centralny – lekki, niezauważalny

Zestaw który ma wiele zalet i łączy wszystkie zalety tylnych i przednich napędów. Jest lekki, niezauważalny, środek ciężkości usytuowany na środku. Zestawy centralne są najlepszym rozwiązaniem dla osób które nie chcą zbytnio obciążać swojego roweru, jeżdżą w terenie, i chcą pozostać dalej rowerzystami którzy jedynie wspomagają się silnikiem. Silnik ten ma zintegrowany sterownik i przekładnię. Moc od 250w-750w nadal pozwala nam rozpędzić rower do 40 km/h bez pedałowania. Silnik posiada czujnik nacisku na pedały ( Zestawy Rapid MID 250) który wyzwala większą moc w zależności od tego jak mocno naciskamy na pedały.
Kolejną zaletą silnika centralnego jest fakt, że możemy dostosować przełożenia na przerzutkach tak aby moment obrotowy był idealnie dopasowany co w praktyce powoduje możliwość podjazdu nawet pod bardzo strome wzniesienia.

Silnik w przednim kole – miejski pomocnik rowerzysty

Silnik przedni stosowany jest głównie wówczas gdy nie mamy możliwości zastosowania pozostałych zestawów. Z reguły jest słabszy od pozostałych, stosowany do jazdy miejskiej, nie wymagającej. Jego niezaprzeczalną zaletą jest fakt że praktycznie nie ingerujemy w konstrukcję roweru. Wszystkie funkcjonalności roweru pozostają bez zmian.

Powiązana kategoria