Twój numer został wysłany, prosimy oczekiwać na kontakt.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Zwykle oddzwaniamy w ciągu 5 minut.

+48517622646
bateryjnie@gmail.com
Bateryjnie - Zestawy do rowerów elektrycznych - Zduńska wola
Twój koszyk: 0,00zł

Rodzaje opon rowerowych, rozmiary.

Opony rowerowe mają swój rozmiar, profil, wysokość bieżnika, szerokość opony. Poniżej znajduje się tabela w której znajdziemy większość popularnych rozmiarów opon dostępnych na rynku:
 

Rozróżniamy 5 rodzajów opon rowerowych:

1. Opony do rowerów górskich

Opony do rowerów górskich lub ATB / MTB są szeroko stosowane. Mają szeroką powierzchnię styku i zwykle duży, agresywny bierznik. Dlatego są idealne do nierównych powierzchni. Oczywiście też doskonale trzymają się na miękkiej piaszczystej powierzchni i dobrze sprawdzają się w polach i lasach. Szeroka powierzchnia styku i agresywny profil zapewniają dobrą przyczepność na zakrętach i innych nietypowych nawierzchniach. Opony do rowerów górskich na asfalt nie są zalecane. Na tych oponach zużyjesz więcej energii, opony takie mają większe opory toczenia i ciśnienie powietrza w nich stosowane dodatkowo zwiększa opory.

2. Opony do rowerów  trekkingowych i krossowych

Takie opony są szczególnie popularne u rowerzystów , którzy korzystają z roweru w celach rekreacyjnych lub dojeżdżają rowerem do pracy. Opony takie jest wąskie i mają gładki, niski profil. Dlatego idealnie nadają się do codziennego użytku. Dzięki gładkiemu profilowi ​​toczą się bardzo gładko po asfalcie. Zwykle z boku mają wystające kostki lub szerszy profil.

3. Opony do rowerów miejskich

Opony miejskie niemalże są takie samy jak trekkingowe z tą różnicą, że są jeszcze bardziej gładkie i nie mają bocznych występków terenowych. Taka charakterystyka opony pozwala na jeszcze lepsze toczenie po asfalcie.

4. Opony do rowerów szosowych

Opony szosowe są jeszcze bardziej gładkie ( tzw slick), mają możliwość napompowania nawet pow 6 BAR . opony takie dzięki budowie i twardości mają minimalną powierzchnię styku z asfaltem co pozwala osiągać duże prędkości i duże zasięgi.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oponach i dostępności w naszym sklepie skontaktuj się z nami: [KONTAKT]

Powiązana kategoria