Twój numer został wysłany, prosimy oczekiwać na kontakt.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Zwykle oddzwaniamy w ciągu 5 minut.

+48517622646
bateryjnie@gmail.com
Bateryjnie - Zestawy do rowerów elektrycznych - Zduńska wola
Twój koszyk: 0,00zł

Kaski rowerowe rodzaje, cechy i zastosowanie.

Czym są kaski rowerowe i jak nie popełnić błędu przy ich zakupie?

Wybierając się na długą wycieczkę rowerową poza miasto, na przejażdżki rowerowe z przyjaciółmi czy jeżdżąc po mieście, nie zapominaj o środkach ochrony, bo czasem od tego zależy nie tylko Twoje zdrowie, ale i życie. Każdy rowerzysta jadący na rowerze powinien nie tylko pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, ale także zadbać o ochronę osobistą przed upadkami, i kolizjami na drodze.
Należy również zwrócić szczególną uwagę na taki element ochronny, jakim jest kask rowerowy. Ale to wciąż jeden z podstawowych elementów bezpieczeństwa rowerzystów na drodze. Dlatego zdecydowanie zalecamy jego noszenie, zwłaszcza jeśli wybierasz się na autostradę lub autostradę podmiejską, a także planujesz jeździć po ruchliwych ulicach miasta.

Kask rowerowy nie tylko chroni głowę przed niespodziewanymi uderzeniami, ale jest również elementem Twojego wyglądu. Zgadza się, rowerzysta w jasnym i pięknym kasku zawsze przyciąga uwagę na drodze.

Poniżej przedstawiamy wam kilka rodzajów kasków:

Cross country

Można się domyślić po nazwie, te kaski są przeznaczone do jazdy w dyscyplinie cross country, ale nadają się również do zwykłej jazdy na rowerze, zarówno po mieście, jak i poza nim. Są usprawnione, aby poprawić aerodynamikę podczas jazdy i posiadają  liczne otwory wentylacyjne. Taki hełm chroni tylko zewnętrzną część głowy, skronie i dolna część pozostają niezabezpieczone. Ponadto kaski te zwykle ważą nie więcej niż 300 gramów.

Drogowe

Ten typ jest podobny do poprzedniego, ma też niewielką wagę, aerodynamiczny kształt i wentylację. Jedyną różnicą w stosunku do modeli XC jest brak dedykowanej osłony przeciwsłonecznej oraz szersze otwory wentylacyjne poprawiające aerodynamikę kasku.

Melon

Ten typ hełmu swoim kształtem przypomina melonik, stąd nazwa. Zaprojektowany z myślą o zwiększonej ochronie głowy rowerzysty podczas wykonywania różnorodnych akrobacji i jazdy na ekstremalnych trasach. Te hełmy zapewniają doskonałą ochronę przed uszkodzeniem głowy.

Enduro

Jest to połączenie melona, i kasku na rower cross country. Wyposażony jest w daszek, chroni potyliczne i skroniowe części głowy. Ma szerokie otwory wentylacyjne i jest odpowiedni dla początkujących.

Fullface

Odpowiedni dla profesjonalnych riderów, którzy kochają ekstremalne wycieczki po górskich szlakach, lub lubią jeździć po górach z górki. Wygląda jak kask motocyklowy, chroni całą głowę, może być wyposażony w osłonę twarzy, lub dodatkowe osłony oczu

Kask Torowy

 

Przeznaczony dla profesjonalnych rowerzystów. Mają opływowy kształt łezki, który zwiększa wydajność dzięki zintegrowanej aerodynamice. Zwykle są używane w wyścigach kolarskich.

 

Powiązana kategoria