Twój numer został wysłany, prosimy oczekiwać na kontakt.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Zwykle oddzwaniamy w ciągu 5 minut.

+48517622646
bateryjnie@gmail.com
Bateryjnie - Zestawy do rowerów elektrycznych - Zduńska wola
Twój koszyk: 0,00zł

10 powodów dla których warto kupić hulajnogę elektryczną.

 

Hulajnoga elektryczna to nie dziecięca zabawka, a wygodny środek lokomocji w mieście i po za jego granicami. Za chwilę dowiesz się dlaczego warto kupić taki pojazd.

    1. Oszczędność czasu
    2. Opłacalność
    3. Niskie zużycie
    4. Prostota wykorzystania
    5. Manewrowość i szybkość
    6. Łatwa przenośność
    7. Łatwość naładowania
    8. Przyjazny dla środowiska środek transportu
    9. Korzyści zdrowotne
    10. Ciekawe doznania

1. Oszczędność czasu

Mieszkańcom wielkich miast droga do pracy i z powrotem zajmuje dużo czasu. Z powodu korków i przemieszczania się w godzina szczytu ludzie zmuszeni są wyjeżdżać z rano  znacznie wcześniej niż mogliby jadąc pojazdem elektrycznym.Czas jest jednym z najcenniejszych zasobów,
a hulajnoga elektryczna pozwala go zaoszczędzić niezależnie, jakie odległości musimy pokonywać. Z hulajnoga elektryczną nie trzeba dostosowywać  się do masowego transportu (iść pieszo do przystanku, czekać na  autobus , przepychać się w tłumie).Średnio na jednym ładowaniu większość hulajnóg może pokonać 25-30 km albo i więcej w zależności od  modelu – na przykład, Xiaomi M365 Electric Scooter według producenta powinna pokonać 45 km drogi bez doładowywania.
Istnieją na rynku absolutne "Rakiety" tj.:  Kaabo Wolf Warrior przejeżdża ok 100 km , a Dualtron Thunder 5400W pokona w oszczędnym reżimie na jednym ładunku do 150 km.
Jeśli pracujecie daleko od domu i pokonanie hulajnogą całej trasy przekracza możliwości urządzenia lub wydaje się to dla was zbyt obciążające, to można dojechać na niej przynajmniej do metra albo autobusu – wszystko jedno zaoszczędzicie dużo czasu. A jeszcze hulajnoga całkowicie wybawia was od problemu poszukiwania parkingu.

2. Opłacalność

Ogromnym plusem hulajnóg elektrycznych jest ich ekonomiczna zyskowność w porównaniu z innymi środkami lokomocji.Po pierwsze, elektryczność jest znacznie tańsza od benzyny. Średnio hulajnoga elektryczna w godzinę  użytkuje mniej więcej 280 Wh , dla pełnej funkcjonalności potrzebujemy od 2 do 5 godzin działania. Za pomocą obliczeń wiemy, że przez 5 godzin urządzenie użytkuje 1,4 kilowata elektryczności (280 Wh × 5 = 1400 Wh). Kilowatogodzina w Polsce kosztuje ok. 0,6 zł , oznacza to że średnio za przejechanie 100km hulajnogą wydamy ok 1,5 zł. Cena benzyny za litr w tym momencie to ok 1 Euro ( 5 zł). Jeśli brać średnie zużycie 8 litrów na 100 km, to wyjdzie, że na 30 km drogi autem zużyjemy ok 3 litrów benzyny, czyli minimum 15 zł. Cyfry mówią same za siebie.
Po drugie, zapominamy o parkowaniu. Nie szukamy miejsca, nie płacimy, nie marnujemy czasu. Jeden z najpopularniejszych modeli Xiaomi m365 kosztuje obecnie ok. 1799 zł, droższe modele o większej mocy od 2000 zł do 15000 zł w zależności od zasobów naszego portfela i upodobań.

( LINK do hulajnóg w naszym sklepie)

3. Niskie zużycie

Przedłużając temat ekonomicznej rentowności hulajnogi elektrycznej powiemy o niskich nakładach na jej obsługę. Dokładniej, ona praktycznie nie potrzebuje technicznej obsługi. Jeśli wykonasz przegląd „zerowy” przygotowujący pojazd do jazdy to potem raz w miesiąc trzeba przekonać się, że śruby są dokręcone i w razie konieczności należy posmarować elementy jezdne ( można  to zrobić w naszym serwisie również wysyłkowo LINK). Utrzymanie hulajnogi elektrycznej jest stosunkowo tanie a na pewno nie równa się z kosztami utrzymania samochodu.

4. Prostota wykorzystania

Nauczyć się jeździć na elektrycznej hulajnodze jest znacznie prościej, niż kierować rowerem albo samochodem. Oswoić się z hulajnogą może każdy po ok. 5 minutach , niezależnie od nawyków i poziomu technicznych znajomości.Proszę dodać do tego bezpieczeństwo w porównaniu z innymi, szybkimi środkami transportu. Nowoczesne hulajnogi są wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, jak ręczne zarządzanie przyśpieszeniem, automatyczne wyłączenie ciągu, tylny lub przedni hamulec mechaniczny, ABS, hamulec elektryczny, przednie i tylne oświetlenie. Żeby czuć się na drodze pewniej, można nawet ograniczyć maksymalną prędkość hulajnogi dla siebie lub innego użytkownika.

5. Manewrowość i szybkość

Na hulajnodze łatwo manewrować po krętych drogach i szybko przemieszczać się z jednego punktu do drugiego. Oprócz tego, można jeździć po ścieżkach dla pieszych jak i na drogach. Najszybsze hulajnogi jak wspomniany Dualtron Thunder osiągają prędkość max 85 km/h.
Średnia prędkość hulajnóg to 20 do 30 km/godz. Nie radzimy jeździć po mieście powyżej tych prędkości.

6. Łatwa przenośność.

W odróżnieniu od motocykli albo większości rowerów (nie mówiąc już o samochodzie), hulajnogi elektryczne są łatwe do przenoszenia. Najlżejsze modele mają wagę ok 6 kg. Lekkie przewożenie (mała waga i kompaktowe rozmiary pozwalają brać hulajkę z sobą do publicznego transportu albo biura, wozić ją w bagażniku samochodu). Hulajnogę łatwo składać i rozkładać, po prostu przenosić z miejsca na miejsce albo prowadzić obok siebie.. Jeśli wybierzemy  odpowiedni model to nawet filigranowa kobieta jest w stanie przenieść hulajnogę bez większego wysiłku. Wygodne przechowanie uwalnia was nie tylko od potrzeby płacenia za parking i szukania miejsca pod pracą ale również odchodzi problem szukania parkingu pod domem lub kupowanie garażu lub miejsca dla twojego samochodu.

7. Łatwe ładowanie.

Już przelotnie poruszyliśmy temat korzyści hulajnóg , kiedy mówiliśmy o zyskowności e-hulajnóg z punktu widzenia kosztów. Ten rodzaj transportu można ładować nie tylko tanio — to jeszcze i bardzo łatwo. Wszystkie e-hulajnogi można ładować absolutnie we wszystkich gniazdkach 220V a za granica wystarczy nabyć ładowarkę dostosowaną do tamtejszej sieci (główne, proszę używać oryginalnych ładowarek do urządzenia). Ładować zatem można w domu, w pracy, nawet w kawiarni. Małe hulajnogi można często naładować do pełna w ok. 2 godziny ale już duże hulajnogi to nawet kilkanaście godzin ładowania.

8. Przyjazny dla środowiska środek transportu

Jeśli was niepokoi problem otaczającej przyrody i chcecie robić wiele więcej, niż po prostu sortować odpady i używać mało plastiku, to kupicie e-hulajnogę .W wielkich miastach, gdzie powietrze jest zanieczyszczone spalinami, gazami, elektryczne hulajnogi wnoszą swój wkład w troskę o ekologię. Średnio samochód wyrzuca 164,2 grama CO2 na kilometr drogi. Elektryczna hulajnoga nie wydziela spalin i zużywa bardzo mało energii elektrycznej.Chociaż e-hulajnogi nie nadają się do pokonania wielkich odległości, to mimo wszystko są niezastąpione w miastach, a i w codziennych krótkich wycieczkach również dają masę frajdy.

9. Korzyści zdrowotne.

E-hulajnogi wbrew utartym opiniom są też sposobem na ruch na świeżym powietrzu. Podczas jazdy pracują nogi które muszą być lekko ugięte, balansujemy ciałem w celu skrętu, umysł pracuje intensywnie i spala dodatkowe kalorie. Nieocenionym jest również fakt, że przebywamy na świeżym powietrzu i nie ciśniemy się w środkach masowego transportu.

10. Ciekawe doznania.

Ten środek lokomocji daje nam możliwość od nowa poznać swoje miasto, przejeżdżając tam, dokąd nie przejedzie samochód, urządzać spacery z przyjaciółmi i nawet zapoznawać się z nowymi ludźmi, którzy tak jak wy, interesują się jazdą na tym postępowym środku transportu. W ostatnim czasie organizowane są również wspólne przejażdżki lub zloty. Jeśli macie zamiar nabyć e- hulajnogę, to proszę zajrzeć do naszego sklepu, w którym znajdują się najlepsze hulajnogi na polskim rynku.

Podsumowanie.

Jeśli chcesz nabyć e-hulajnogę pamiętaj o tym, że to pojazd dla ludzi odpowiedzialnych. Bardzo ważne jest aby był kupiony w odpowiednim miejscu i przygotowany przez specjalistów. Zachęcamy do zakupu hulajnóg i pojazdów elektrycznych w naszym sklepie internetowym [LINK].
U nas wykonasz również naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne oraz  przegląd "zerowy" niezwykle ważny dla bezpieczeństwa jazdy i trwałości pojazdu. Prowadzimy serwis pojazdów elektrycznych jak i rowerów tradycyjnych [LINK].

Powiązana kategoria