Twój numer został wysłany, prosimy oczekiwać na kontakt.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Zwykle oddzwaniamy w ciągu 5 minut.

+48517622646
bateryjnie@gmail.com
Bateryjnie - Zestawy do rowerów elektrycznych - Zduńska wola
Twój koszyk: 0,00zł

Co to jest zestaw elektryczny do roweru ? Zrób to sam.

Rowery elektryczne e-bike to nic innego jak rower, który częściowo lub w całości wspomagany jest przez silnik elektryczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu rower e-bike daje możliwość szybszej jazdy podczas pedałowania lub jazdy z dużą prędkością z wyłączeniem siły własnych mięśni.

Rowery elektryczne produkowane są przez wielu producentów z całego świata. Oryginalne e-rowery mają silniki zamontowane w tylnym lub przednim kole lub silniki centralne zamontowane w miejscu korby rowerowej. Dodatkowo posiadają zamontowaną w różnych częściach roweru baterię, która pozwala na przejechanie kilkudziesięciu kilometrów. Zasięg uzależniony jest od kilku czynników: wagi roweru i rowerzysty, prędkości, oporu powietrza, pojemności baterii, oporów toczenia.

Osoby, które noszą się z zamiarem zakupu roweru e-bike często decydują się na zakup gotowego roweru, gdyż od razu po zakupie otrzymują gotowy do użycia zintegrowany zestaw.

Pozostałą grupą klientów są osoby które interesują się zakupem zestawu do konwersji roweru na
e-bike. Wielu producentów ma w swojej ofercie takie rozwiązania.

 

Zestaw elektryczny do roweru

 

Zestaw do konwersji wymaga zamontowania go na swoim rowerze. Każdy średnio techniczny klient jest w stanie w kilka godzin zamontować zestaw na swoim rowerze wykorzystując do tego instrukcje w postaci videoporadników. Narzędzia i niezbędne części znajdują się w każdym zestawie. Jest również możliwość zamontowania zestawu u dystrybutora za odpowiednią opłatą.

Najważniejszą cechą zestawu do konwersji roweru jest to, że dobieramy odpowiedni zestaw do swojego roweru po przetestowaniu na rowerach testowych u dystrybutora. Drugim bardzo ważnym atutem zestawów jest ich cena i możliwość konfiguracji baterii według wymagań klienta.
Cena zestawów do konwersji to ok 2000-3000 zł natomiast ceny dobrych rowerów elektrycznych gotowych zaczynają się od 10.000 zł.

Kolejną zaletą montowania napędu w swoim rowerze jest fakt, że w każdej chwili możemy zdemontować go bez szkody dla roweru i wrócić do poprzedniego stanu . Możemy również zdemontowany zestaw zamontować w innym rowerze.

 

Powiązana kategoria